09.08.2018 | Redakce

V neděli přijede Sparta Praha!

​První vrchol fotbalového podzimu ve FORTUNA:LIZE je tu! FK Teplice v neděli od 18 hodin změří na svém stadionu síly s pražskou Spartou, tradičním rivalem. Jak „skláři“, tak i sparťané jsou v lize zatím bez porážky, mužstvo z Letné navíc všechny své duely vyhrálo, půjde tak o souboj o přední příčky v tabulce.

Sparta přitom zažívá velké zklamání, na pohárové scéně totiž vyhořela, osudnou jí byla srážka se srbským týmem ze Subotice. Hlavně zápas na srbské půdě Pražanům vůbec nevyšel, doma pak lacinou ztrátu sice dohnali, ale vinou jedné jediné chyby v defenzivě inkasovali a z poháru se museli pakovat už po prvním dvojzápase.

V lize to ale zatím Spartě šlape, i když výkony, které podává, nejsou nikterak přesvědčivé. Naposledy parta exteplického trenéra Zdeňka Ščasného porazila Slovácko těsně 1:0, gól dal útočník Benjamin Tetteh. Jinak ale měl kouč Ščasný ke spokojenosti daleko. „Zápas jsme rozehráli rozpačitě, ale zlepšovali jsme se. Druhý gól by nás určitě uklidnil a dodal i více sil v závěru. Proti Slovácku jsme mohli být uvolněnější v koncovce a řešení mnohých situací mělo být lepší, protože by nám to dodalo více klidu. Neproměňování šancí je problém,“ hodnotil lodivod Sparty.

O zklamání v kabině po překvapivém vyřazení z Evropské ligy pak promluvil stoper Uroš Radaković: „Samozřejmě jsme chtěli hrát Evropu, což se nepodařilo. Ale liga začala ideálně a teď budeme mít víc síly a budeme se soustředit jen na ligu a pohár. Věřím, že se dostaneme daleko a vyhrajeme titul!“

O nutnosti semknutí a touze vyhrát po dlouhých letech mistrovský titul mezi sebou často diskutují i sparťanští fanoušci, do Teplic se jich proto chystá opět celá řada.

Pravý bek „žlutomodrých“ Tomáš Vondrášek ale věří, že na Stínadlech budou mít domácí v hledišti převahu. „Hlavně věřím, že fanoušci budou v hledišti slyšet a že nás dovedou k nějakému rozumnému výsledku,“ přeje si co nejbouřlivější atmosféru.

Podle Vondráška sice Sparta neprožívá šťastné období, to prý však neznamená, že neumí vyhrávat. „Trenér Ščasný sám říkal, že nemají dobrou koncovku, že se jim nedaří dávat góly. Jsou ale dobří v záložní řadě, tam mají obrovské množství kvalitních hráčů, kteří dokážou zápas rozhodnout, když se nedaří útočníkům. Podle mě se ale Sparta zvedá. A když se jí nedaří, dokáže výhru urvat silou,“ všiml si „Vondy“.

Také Patrik Žitný, mladičký záložník Severočechů, se na prestižní zápas se Spartou těší. V lize ještě proti „rudým“ nenastoupil. „Věřím, že dostanu šanci a budu hrát. Chci si to užít. Už v mládežnických kategoriích byly zápasy se Spartou těmi nejprestižnějšími.“ A co podle Žitného může utkání rozhodnout? „Já věřím, že můžeme Spartu porazit dravostí a chtíčem. Viděl jsem jí na vlastní oči proti Subotici, a myslím, že máme sílu ji porazit.“

Nezapomeňte, že zápas Teplice – Sparta začíná v neděli od 18 hodin. Pokud dorazíte v počtu 8 tisíc a více, může každý z vás vyhrát do osobního vlastnictví Ford Ka+, o který se v tomto případě bude losovat. Když návštěva přesáhne dvanáctitisícovou hranici, jeden z diváků může vyhrát dokonce Ford Focus!

Předprodej vstupenek na utkání probíhá na internetu ZDE a nebo ve fanshopu na stadionu, který má otevřeno pondělí, středu a pátek od 10:00 do 17:00.

O2 TV Bonusový klub permanentkářů