18.05.2018 | Redakce

Tomáš Vondrášek: Děkujeme fanouškům, že nás nezavrhli a jedou do Plzně

Tomáš Vondrášek byl v první linii, když fotbalisté Teplic po utkání s Brnem rozebírali s fanoušky, co se přihodilo. „Fanouškům slibujeme, že už se to opakovat nebudeme,“ říká za celou kabinu a už se těší na sobotní duel v Plzni (16), kde Skláři chtějí napravit nepodařený duel.

Po nevyvedeném duelu s Brnem jste asi neměli lehký týden..
Nám teď nezbývá nic jiného, než Brno nějakým způsobem odčinit. Víme ale, co nás čeká, v Plzni to nebude nic jednoduchého, hraje o titul. My však máme po našem zpackaném zápase co napravovat.

Co vám trenér po Brnu říkal?
Stejně jako my všichni, i on byl zklamaný. Něco jsme si k tomu řekli, ale mělo by to zůstat v kabině. Jediné, co můžeme slíbit fanouškům, je, že už se to opakovat nebude.

Máte před sebou Plzeň a pak Slavii. Vnímáte, že můžete rozhodnout o titulu?
Je to tak, všichni to vnímáme. Můžeme to ovlivnit na hřišti, budeme tam hrát na sto procent, oběma týmům se jejich cestu za titulem budeme snažit co nejvíce znepříjemnit.

Plzeň v minulém utkání proti Slovácku podala podle kouče Vrby nejlepší jarní výkon, zvlášť ve druhé půli defenzivu hostů pořádně prověřila. Čekáte něco podobného?
Něco podobného bude stoprocentně, tak jako každý zápas v Plzni. Záleží na nás na hřišti, jestli dokážeme hrát tak, abychom byli co nejméně pod tlakem a abychom i my byli nebezpeční a nebylo to jen o Plzni. Nechceme hrát jen roli sparingpartnera.

Na druhou stranu je potřeba uvést, že Plzeň na jaře své výkony zpravidla neumí zopakovat.
My se musíme soustředit na sebe. Ještě si něco vyříkáme. Nepojedeme do Plzně v nejlepším rozpoložení, ale zápas začíná za stavu 0:0, tak uvidíme.

Do Plzně za vámi pojede autobus fanoušků. Nikdo se ze zájezdu po Brnu neodhlásil, což je pro vás pozitivní zjištění, lidé stojí za vámi.
To ano, jsme všichni v kabině šťastni za to, že nás nezavrhli a že věří, že fotbal hrát umíme. Děkujeme jim za podporu.

O2 TV Bonusový klub permanentkářů